REGRESNÍ TERAPIE - Hlubinná abreaktivní psychoterapie

Regresní terapie - ještě spousta lidí nezná regresní terapii a ani zdaleka netuší, jak moc jim může v životě pomoci. Vysvětlím tedy, co to vlastně je a jaké problémy se dají řešit.
Regresní terapie je způsob, kterým terapeut komunikuje s duší člověka, která si vzpomíná na situaci z minulého nebo minulých životů, která má souvislost s problémem v současném životě. To vše v hladině vědomí alfa (to je stav těsně před usnutím), takže si klient vše pamatuje (nejedná se o hypnózu) Tím, že se duše vrací a znovu a znovu prožívá emoce a „příběh“ s problémem spjatý a tím, že se tyto emoce pročišťují, se duše uzdravuje.
Regrese řeší zdravotní problémy, psychické problémy, také vztahové problémy partnerské či rodinné ... Není vždy pravidlem, že se klientovi ukáže minulý život. Je totiž také možné, že problém vznikl v prenatálním stádiu ( při početí, těhotenství) v dětství, či v nějaké situaci ze současného života. Každý regresi prožívá jinak, někdo vidí barevný či černobílý film, někdo cítí jen pocity. Samotná regrese trvá 1,5 -2 hodiny. Více nedoporučuji. Jedna terapie většinou nedokáže vyřešit všechny problémy … projdou se max. tři životní události při jednom sezení... takže je potřeba v regresi pokračovat a procházet další a další události, než se probém zcela zpracuje a uvolní..
Regresní terapií se dají řešit traumata, zážitky, se kterými se nám nepodařilo vyrovnat (např. ztráta blízké osoby, rozvod, těžké dětství, domácí násilí, fyzické nebo sexuální zneužívání …)
pocity a emoce, kterým nerozumíme a strpčují nám život (vztek, lítost, nedostatek sebevědomí, problém s přijetím sebe sama, svého těla...)
bolesti a problémy bez zjevné fyzické příčiny (migrény - bolesti hlavy, poruchy spánku, astma, epilepsie, štítná žláza, ekzémy, koktavost, bolesti břicha, končetin, různé alergie...)
různé pocity strachu (fobie) (strach z výšek, hloubek, vody,pavouků...)

Jak probíhá sezení?
s klientem si povídám a zjišťuji co ho trápí, důvod, proč ke mně přišel
Vysvětlím, jak regresní terapie probíhá, na co si dát pozor atd.
Potom si klient pohodlně sedne a krátkou meditací provedeme uvolnění do hladiny alfa
Pak procházíme a čistíme událost či události z minulého života k danému tématu
Tato metoda je bezpečná a účinná.
Sama tuto metodu také podstupuji, když mám pocit, že potřebuji pomoct od problémů, které mě trápí. Z vlastní zkušenosti tedy můžu říci, že opravdu plno věcí regresní terapie objasňuje, řeší a uvolňuje.